Nesigaili pasirinkusi gydytojo profesiją PDF Spausdinti

 

Nesigaili pasirinkusi gydytojo profesiją


Kretingos šeimos medicinos centro direktorė Augenija Juknevičienė sako pamilusi Kretingą ir jos žmones tarytum savo gimtąjį miestelį Gaurę Tauragės rajone. Mūsų rajono žmonių pamėgto laikraščio "Švyturys" paskelbtame labiausiai gerbiamų asmenų rinkimuose A. Juknevičienė tapo nominante. "Mane ši žinia ir nustebino, ir labai pradžiugino", - sako gerbiama gydytoja, neseniai su kolegomis minėjusi šeimos medicinos centro gyvavimo 10-metį.

 

jukneviciene1

 

Šiuose savivaldos rinkimuose ji vėl išrinkta į rajono tarybą.  A. Juknevičienė pasakoja, kad jau vaikystėje, lankydama savo sergančią tetą, matydama žmones baltais chalatais, svajojo apie gydytojo profesiją. Kai mokėsi vidurinės mokyklos 10 klasėje, su vienu klasės draugu, kuris taip pat tapo gydytoju, važiuodavo į ligoninę talkinti medicinos seselėms, padėdavo slaugyti ligonius. Ji iki šiol su pasididžiavimu prisimena, kaip būdama paprastų žmonių dukra, be jokių pažinčių, protekcijų įstojo į Kauno medicinos institutą. A. Juknevičienė su dėkingumu pasakoja apie savo šviesaus atminimo tėvelį ir 85 metų sulaukusią mamytę, kurie visada mokė gerbti mokytojus ir daug daug mokytis. Augenija baigusi institutą svajojo dirbti kokio didelio miesto ligoninėje. Deja, pasirinkimas buvo nedidelis, reikėjo pagal paskyrimų važiuoti arba į Telšius, arba į Salantus dirbti ligoninių vaikų ligų skyriuje. Gydytoja pasirinko Salantus. Čia ji sutiko ir savo gyvenimo žmogų Stanislovą. Gydytoja su šypsena prisimena Salantų ligoninės gydytoją Nijolę  Elijošaitienę, kuri "pasistengė", kad du jauni žmonės susitiktų, bendrautų. Padirbėjusi Salantuose, sukūrusi šeimą persikėlė į Kretingą.
Kurį laiką dirbo Kretingos vaikų konsultacijos vedėja, o atsiskyrus ligoninei nuo poliklinikos ilgą laiką dirbo Pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pavaduotoja. Prieš 10 metų, atsiradus palankioms sąlygoms, su grupe kolegių gydytojų įkūrė privatų šeimos medicinos centrą. Čia dirbti įdomu, kadangi tenka bendrauti tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. A. Juknevičienė prisipažįsta, kad darbas atima visą laisvalaikį, o pailsėti ji galinti sau leisti tik per atostogas. Bet ji niekada nesigailinti, kad pasirinko gydytojo profesiją.Straipsnis publikuotas:

Žurnalas "Gairės"
2011 kovas
Romualdas NAVICKAS

 

Mes spaudoje

Kretingos šeimos medicinos centro įkurtuvės
  Kretingos šeimos medicinos centro įkurtuvės   Kretingos šeimos medicinos centras šią savaitę pacientus pradėjo priiminėti naujose patalpose Kretingoje Vytauto gatvės 71-ame name. Nuo šiol centras Kretingoje
Didžiausia klaida – negaivinti nukentėjusiojo
  Didžiausia klaida – negaivinti nukentėjusiojo Pagal statistiką Lietuvoje, ištikus staigiai mirčiai – miokardo infarktui, po skendimo ar elektros traumos – tėra atgaivinama vos 5 proc. žmonių, o pasaulyje –