Kretingos Šeimos Medicinos Centras - Gripas – tarsi egzaminas mūsų imunitetui

Parama 2% nuo GPM

PRAŠYMAS PERVESTI 2% GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO SUMOS KRETINGOS ŠEIMOS MEDICINOS CENTRO BENDRUOMENEI
Prašome paremti Kretingos Šeimos Medicinos Centro Bendruomenės veiklą, skiriant mums iki 2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jums ši parama nieko nekainuoja, o mums - tai galimybė įsigyti naujos medicininės įrangos ir galimybė gerinti paslaugų kokybę.
Maloniai prašome pasinaudoti šio įstatymo teise ir paremti Kretingos Šeimos Medicinos Centro Bendruomenę.

PRAŠYMAS PERVESTI 2% GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO SUMOS KRETINGOS ŠEIMOS MEDICINOS CENTRO BENDRUOMENEI

 

parama_forma_mazytis_2proc

 

Prašome paremti Kretingos Šeimos Medicinos Centro Bendruomenės veiklą, skiriant mums iki 2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jums ši parama nieko nekainuoja, o mums - tai galimybė įsigyti naujos medicininės įrangos ir galimybė gerinti paslaugų kokybę. 

 

Maloniai prašome pasinaudoti šio įstatymo teise ir paremti Kretingos Šeimos Medicinos Centro Bendruomenę.

 Gripas – tarsi egzaminas mūsų imunitetui

 

Gripas – tarsi egzaminas mūsų imunitetui“Gripo tikrojo piko dar nejaučiame”, - teigė Kretingos šeimos medicinos centro vadovė šeimos gydytoja Augenija Juknevičienė. Kalbėdama apie tai, kaip būtų galima apsisaugoti nuo gripo, gydytoja priminė paprastas, tačiau būtinas žinoti tiesas. Jos tampa ypač aktualios, kai pradeda tuštėti ugdymo įstaigų klasės ir grupės.

 

jukneviciene1

Prieš gripą – švariomis rankomis ir šilta avalyne

- Kaip atskirti gripą nuo persišaldymo? – “Kuprinė” paklausė gydytojos A.Juknevičienės.
- Gripui būdinga ūmi pradžia: aukšta – 39 ir daugiau – laipsnių temperatūra, raumenų ir kaulų skausmai, gali pykinti, prasidėti viduriavimas, kartais gripui būdingas ir kosulys. Peršalus labiau peršti gerklę, sloguojama, vargina sausas kosulys.


- Kada reikia kreiptis į gydytoją?
- Jeigu vaikas, jaunuolis neserga lėtinėmis ligomis – pavyzdžiui, bronchine astma, cukriniu diabetu, dvi pirmas paras reikėtų gerti vaistus, mažinančius temperatūrą, vartoti daug skysčių. Ligai nesitraukiant, ypač matant, kad sveikata negerėja, vaikas – vangus, jam nesinori gerti skysčių, atkakliai laikosi temperatūra, atsiranda skausmai krūtinės plote - nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją. Mūsų medicinos centre nemažai pacientų konsultuojami ir telefonu – taip išvengiama streso dėl sveikatos pažymos, reikalingos praleistoms pamokoms pateisinti: pažymą galima atsiimti ir vėliau, ligai šiek tiek pasitraukus ir jau apsilankius pas gydytoją.


- Kokiomis profilaktinėmis priemonės galima užkirsti kelią gripui? Kokių asmens higienos įgūdžių nederėtų pamiršti, kaip rengtis esant tikimybei susirgti?
- Visų pirma, jaunimui labiau reikėtų grūdintis. Mes, medikai, pastebime, kad jaunimas ir vaikai mažiau sportuoja, per mažai būna gryname ore. Organizmą reikėtų stiprinti visus metus: sportuoti, pasirinkti tinkamą maistą. Apmaudu, kai šiltus pietus mokiniai iškeičia į saldumynus, bulvių traškučius: šilto maisto vaikas, paauglys turėtų gauti triskart per dieną, būtina valgyti pusryčius. Ateina jaunieji pacientai pas mus vidurdienį ir pasisako, kad dar nieko nevalgę ir kad išvis nevalgo pusryčių. Kontroliuoti, ar vaikas pavalgęs, turėtų tėvai, o mokytojai galėtų patarti vaikams, kad reikia nueiti į valgyklą, per klasių valandėles kalbėti, ką reikėtų valgyti, kas – nerekomenduotina.
Dabartinė rūbų mada, kai merginos vaikšto pusnuogės, - nieko gera: tai atsiliepia sveikatai – dažniau sergama šlapimo, lytinių organų uždegimais. Rengtis reikia šiltai, vilkėti kuo mažiau sintetinių rūbų, avalynė turi būti šilta ir sausa: drėgnos kojos – tiesus kelias į ligą. Taip pat būtų idealu, jeigu mokiniai sausais rūbais turėtų galimybę persirengti po kūno kultūros pamokų.
Labai svarbu higieniniai įgūdžiai: kuo dažniau ir ilgai – bent iki 20 sek. – reikėtų muilu plauti rankas. Paprastu vandeniu ar jūros vandeniu rekomenduotina plauti nosį, gerklę – paskalauti sūriu vandeniu ar žolelių – ramunėlių, medetkų – arbata. Tai – ir tam tikra profilaktika. Būtina gerai vėdinti patalpas, ypač klases – tuo turėtų pasirūpinti mokytojai arba klasės budintysis.
Tėvai savo vaikų imunitetu turėtų susirūpinti, jeigu per metus sergama 4 ir daugiau kartų. O jeigu sergama vos ne kiekvieną mėnesį, rūpestis – dar didesnis: gal vaiką apniko kirmėlės, gal reikia šalinti adenoidus ir panašiai.
Epidemijų metu rekomenduočiau kuo daugiau vartoti vitamino C, nebijoti su virusais kovoti, pasitelkus homeopatinius vaistus. Dažniau sergantiems rekomenduojame imunitetą stiprinančius vitaminus. Tačiau akcentuoju – profilaktikos, higienos įgūdžių, sveikos mitybos, grūdinimosi reikia nuolat. Tada ir ligos ne taip lengvai įveiks jauną organizmą.

 

Turi teisę koreguoti ugdymo procesą
Pastarųjų dienų duomenimis, Kretingos rajone gripo epidemijos dar nėra. Epidemiją rajone skelbia rajono Savivaldybės administracijos direktorius.
Rajono Švietimo skyriaus specialistų teigimu, rajono mokyklose pagal gaunamus duomenis apie vaikų ir mokinių sergamumą bei lankomumą, situacija mokyklose bei ikimokyklinėse įstaigose – labai skritinga: serga nuo keleto mokinių iki 30 proc. Sergančiųjų skaičius atskirose klasėse – taip pat nevienodas.
“Nelankančių ugdymo įstaigos vaikų procentas neparodo sergamumo lygio, nes, pavyzdžiui, yra tėvų, kurie vaikų į mokyklą neišleidžia dėl baimės - dėl to, kad serga kiti vaikai”, - situaciją komentavo Švietimo skyriaus specialistė Liucija Lengvinienė.
Pagal jos pateiktus duomenis, lapkričio 25 dieną daugiausia – 38,8 proc. – vaikų nelankė pamokų Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje. Kiek mažiau – 35,4 proc. – vaikų neatėjo į Simono Daukanto vidurinę mokyklą. Lopšelio-darželio “Ąžuoliukas” tą dieną nelankė 47 proc. ugdytinių. Geriausia padėtis – Darbėnų, Baublių ir Grūšlaukės mokyklose, kurių nelankė vos per 10 proc. vaikų.
“Siekiant išvengti gripo epidemijos, rajono ugdymo įstaigų vadovams rekomenduojame koreguoti mokymo planus – tai numato ir įstatymai, - kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė. – Įvertinęs situaciją, ugdymo įstaigos vadovas gali, pavyzdžiui, leisti laikinai nevesti pamokų vienoje klasėje, jeigu joje – didelis sergamumas”.
Švietimo skyrius rajono ugdymo įstaigų vadovams dėl galimos gripo epidemijos rekomenduoja neorganizuoti ir nevesti klasių valandėlių, mokyklinių ir tarpmokyklinių renginių, laikinai nevesti neformaliojo ugdymo užsiėmimų, laikinai nevesti pamokų I-V klasėse, jeigu jose – didelis mokinių sergamumas ir pan.

 

Sergančiųjų – daugiausia apskrityje
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuvienė patikino, kad gripo epidemijos rajone dar nėra, tačiau pagal sergančiųjų Kretingos rajone skaičių Klaipėdos apskrities rodiklius pralenkiame. Lapkričio 25 dienos duomenimis, mūsų rajone užregistruotas 41 gripo atvejis, iš jų – 13 vaikų. Ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų skaičius – 169, iš jų serga 121 vaikas.
Pagal visuomenės sveikatos medikų skaičiavimus, sergamumo rodiklis 10 tūkst. gyventojų mūsų rajone sudaro 46,1. Palyginti - Klaipėdos apskrities rodiklis yra 33,3, Klaipėdos miesto – 34,2.
“Lapkričio 24-25 dienomis, palyginus su Klaipėdos apskritimi, mūsų rajono rodikliai buvo didžiausi, tačiau pagal vakar dienos duomenis matyti, kad šis rodiklis turi tendenciją mažėti”, - sakė visuomenės sveikatos gydytoja.
Anot gydytojos, gripo epidemija skelbiama tuomet, kai bendras gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sergančiųjų rodiklis perkopia per 100, ir gripo atvejai nuo šio skaičiaus sudaro 30 proc.
“Panikos kelti nereikia. Žmogui, manau, daug svarbiau – nesinervinti, grūdintis, stiprinti imunitetą. Tada ir ligų išvengsime”, - įsitikinusi D.Jociuvienė.

 

 

 

Straipsnis publikuotas:

Pajūrio naujienos
(392)2009-11-27
Audronė PUIŠIENĖ
http://www.pajurionaujienos.com

 

Mes spaudoje

Alergija – liga, turinti daug veidų
Alergija – liga, turinti daug veidų Bendrosios praktikos gydytojas Algimantas Žeiba pastebi, kad alergijų kamuojamų pacientų – vis daugiau. Kretingos šeimos medicinos centro gydytojas Algimantas Žeiba teigė,
Įvertinimas – įpareigojimas dirbti geriau
Įvertinimas – įpareigojimas dirbti geriau „Kretingos šeimos medicinos centro“ direktorės ir gydytojos Augenijos Juknevičienės rankose – garbės ženklas, žymintis jai suteiktą Nusipelniusio Lietuvos
Gydymo sėkmei užtikrinti – pažangios tyrimų technologijos
Gydymo sėkmei užtikrinti – pažangios tyrimų technologijos Kretingos šeimos medicinos centro direktorė Augenija Juknevičienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujamoje įstaigoje galima atlikti didelės įvairovės
 Pasitikrinti verta net ir nejaučiant simptomų
    Pasitikrinti verta net ir nejaučiant simptomų Kretingos šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytoja Boneta Baltrūnienė įsitikinusi, kad vien dalyvauti prevencinėse programose nepakanka – gautus
Kad antibiotikai būtų vartojami tikslingai
Kad antibiotikai būtų vartojami tikslingai Bendrosios praktikos gydytojas Algimantas Žeiba pataria: norint sustiprinti imunitetą, polivitaminus vartoti tik pabaigus antibiotikų kursą. Remiantis tyrimais, beveik 8
Sėkmės raktas – rūpestis pacientais, ne tik šiems susirgus
Sėkmės raktas – rūpestis pacientais, ne tik šiems susirgus Kretingos šeimos medicinos centro vadovė Augenija Juknevičienė įsitikinusi, kad už medicinines žinias ne mažiau svarbus yra gydytojo ir paciento
Susibūrusios po kunigaikštienės Birutės vėliava
Susibūrusios po kunigaikštienės Birutės vėliava Kretingos parapijos namuose apsilankiusios birutietės: (iš kairės) Sigita Stonkienė, Asta Mordvinukienė, Boneta Baltrūnienė ir Kristina Dregval. Lietuvos
Trūksta saulės – nepakanka vitamino D
Trūksta saulės – nepakanka vitamino D   „Vitaminas D yra saulės vitaminas. Statistika parodė, kad net 76 proc. Lietuvos gyventojų šio vitamino trūksta. Todėl tamsiuoju metų periodu mūsų šalies žmonėms
Kretingos šeimos medicinos centro įkurtuvės
  Kretingos šeimos medicinos centro įkurtuvės   Kretingos šeimos medicinos centras šią savaitę pacientus pradėjo priiminėti naujose patalpose Kretingoje Vytauto gatvės 71-ame name. Nuo šiol centras Kretingoje
Didžiausia klaida – negaivinti nukentėjusiojo
  Didžiausia klaida – negaivinti nukentėjusiojo Pagal statistiką Lietuvoje, ištikus staigiai mirčiai – miokardo infarktui, po skendimo ar elektros traumos – tėra atgaivinama vos 5 proc. žmonių, o pasaulyje –